Hlavní stránka Regiony Vysočina Ministr Rakušan bude v pátek debatovat s občany v Jihlavě

Ministr Rakušan bude v pátek debatovat s občany v Jihlavě

29. 3. 2022

Vicepremiér, ministr vnitra a předseda hnutí STAN Vít Rakušan navštíví v pátek 1. dubna Kraj Vysočina. V rámci svého dopoledního ministerského programu zavítá za policisty a hasiči v kraji a odpoledne bude debatovat s veřejností.

Vít Rakušan

Vít Rakušan

„Obsahem debaty, která proběhne od 15:30 do 17 hodin v nové aule Vysoké školy polytechnické v Jihlavě, budou nejen aktuální celostátní témata, ale vzhledem k blížícím se komunálním volbám také například téma zapojování se do politiky,“ říká poslanec Starostů a nezávislých z Vysočiny Lukáš Vlček, který se ujme role moderátora.

FB událost debaty najdete tady.

Do politiky Vít Rakušan vstoupil v roce 2010, kdy byl zvolen v komunálních volbách jako nestraník za subjekt Změna pro Kolín. Ještě téhož roku v listopadu se stal starostou Kolína. Ve volbách v roce 2014 svůj post obhájil se ziskem 63,95 % hlasů (20 mandátů z 27). Podařilo se mu to i potřetí v roce 2018, kdy Změna pro Kolín získala 62,8 % hlasů (21 mandátů).

Jako starosta města stabilizoval finanční situaci a dluhové služby Kolína, zadlužení se za jeho působení snížilo z 950 na 470 milionů korun. Zajistil systematickou podporu kulturních a společenských akcí v Kolíně, zprovoznění registru městských smluv nebo rozklikávacího rozpočtu. Byl autorem projektu Bezpečný Kolín, za který město získalo v roce 2016 ocenění nejlepší preventivní projekt v oblasti bezpečnosti na místní úrovni. V roce 2016 byl zařazen do žebříčku 100 největších inovátorů střední a východní Evropy, který vyhlašuje prestižní mezinárodní deník Financial Times.

Vít Rakušan je zastáncem myšlenky jednoduchého, moderního státu, který má svým občanům sloužit, nikoliv překážet. Dlouhodobě se také hlásí k myšlenkám a odkazu bývalého prezidenta Václava Havla.