Hlavní stránka Regiony Vysočina Malíři, sochaři i fotografové. V Těchobuzi zahájili výstavu deseti umělců

Malíři, sochaři i fotografové. V Těchobuzi zahájili výstavu deseti umělců

8. 5. 2022

Už šestnáctou výstavní sezonu v Galerii Bernarda Bolzana v Těchobuzi v sobotu 7. května zahájil starosta obce Pavel Hájek. Svou tvorbu tady představilo deset umělců napříč žánry.

Malíři, sochaři i fotografové. V Těchobuzi zahájili výstavu deseti umělců

Malíři, sochaři i fotografové. V Těchobuzi zahájili výstavu deseti umělců

A někteří z nich tady nejsou žádnými nováčky. „Už pošesté k nám zavítal renomovaný český malíř a grafik Josef Velčovský, který zde vystavuje své grafiky, a také František Papež, který vytvořil nádherné fotografie z okolí Těchobuze,“ uvádí Pavel Hájek.

„Organizátorka cyklu výstav s názvem ‚Setkání přátel různých uměleckých žánrů‘ Helena Cetlová tentokrát vystavuje fotografie s textem svých básní. Již počtvrté budou návštěvníci galerie mohou vidět tvorbu Martiny Křížové a ocenit posun jejího šperkařského umění. Podruhé jsou k vidění malby Aleš Rozehnal, který se inspiroval především svými cestami do jižní Francie,“ popisuje dále starosta.

Hodny obdivu návštěvníků jsou také dřevěné plastiky vytvářené motorovou pilou Josefem Kratochvílem. Pozornost jistě upoutají i různé kompozice z barevných nití a přízí a obrazy tvořené našíváním knoflíků od Růženy Bílkové. Markéta Mičková představí návštěvníkům několik výtvarných technik – tempery, křídu a tužku. S abstraktní malbou, ale i fotografiemi přírody z okolí Děčína a ručně vyráběnými svíčkami přichází Filip Blažek. Desátým vystavujícím je Jan Děd, kterého k tvorbě technikou s olejovými pastely a temperou inspiruje krajina kolem Čkyně.

Výstava potrvá do konce května. „A už teď vám mohu prozradit, že 4. června se těšíme na vernisáž další výstavy,“ dodává Pavel Hájek.

Fotoalbum