Hlavní stránka Regiony Vysočina Lukáš Vlček je 1. místopředsedou hnutí STAN. Martin Mrkos obhájil post v Celostátním výboru

Lukáš Vlček je 1. místopředsedou hnutí STAN. Martin Mrkos obhájil post v Celostátním výboru

25. 7. 2022

Prvním místopředsedou hnutí STAN se stal poslanec Lukáš Vlček, rodák z Pacova na Vysočině. „Musíme změnit styl našeho uvažování a styl práce, posílit vnitřní řízení našeho hnutí, naučit se říkat si nepříjemné věci na rovinu a lépe mezi sebou komunikovat. Jsou to technické věci, které musíme posunout,“ vyzval na sněmu.

Lukáš Vlček je 1. místopředsedou hnutí STAN. Martin Mrkos obhájil post v Celostátním výboru

Lukáš Vlček je 1. místopředsedou hnutí STAN. Martin Mrkos obhájil post v Celostátním výboru

Na postu prvního místopředsedy hnutí chce uplatnit především své manažerské dovednosti. „Musíme si nastavit určité formy práce uvnitř hnutí, přenastavit některé záležitosti a více se zaměřit na analytickou činnost i na lepší argumentaci našeho programu, protože bohužel naše hnutí, a to si řekněme opravdu otevřeně, bylo v posledních měsících v defenzivě kvůli našim chybám – vynuceným i nevynuceným. Bohužel jsme neměli prostor na prosazování našeho programu, ať je to zvládání uprchlické krize, otázka energetiky či modernizace českého školství,“ přiznal na rovinu.

Nová role pro něj znamená i ukončení některých stávajících funkcí. Ostatně to, že nekumuluje několik uvolněných funkcí dokázal už v minulosti. „Odejdu z pozice prvního místopředsedy našeho poslaneckého klubu, opustím zemědělský výbor a upravím si své aktivity v regionu,“ svěřil se.

Kromě předsednictva bude mít Vysočina zastoupení i v Celostátním výboru Starostů a nezávislých. Tento post obhájil starosta Žďáru nad Sázavou Martin Mrkos. „Naše hnutí potřebuje pomoci s návratem důvěry v to, co nám bylo od začátku a je do dnešních dní sympatické a blízké a co nikdy vlastně nezmizelo. A nic na tom nemění ani události posledních dní. Když vám život připraví hodně kyselý citron, přelijte ho kvalitním martini. Rád bych ho svojí pracovitostí, erudicí, týmovostí pomohl připravit,“ řekl v metafoře.

Důvěru delegátů získal také krajský radní a starosta Těchobuze Pavel Hájek. Ten bude nově členem dozorčí rady hnutí.

Autor: Jana Kudrhaltová