Hlavní stránka Regiony Vysočina Lidé z Chotěboře chtěli alej, místostarosta jim přání splnil

Lidé z Chotěboře chtěli alej, místostarosta jim přání splnil

23. 9. 2021

Cestu ke křížku v polích za chotěbořškým řetězcem Tesco nově lemují mladé jabloně, višně, třešně, hrušně a jeřáby. S nápadem přišli sami občané Chotěboře a místostarosta David Šafránek se pro něj okamžitě nadchl a začal podnikat kroky potřebné k vysázení aleje.

Lidé z Chotěboře chtěli alej, místostarosta jim přání splnil

Lidé z Chotěboře chtěli alej, místostarosta jim přání splnil

Vyplatilo se vrhnout se do všeho po hlavě. „Přístup k aleji vede přes soukromé pozemky, což jsme ladili až během samotné realizace. Navíc stále pracujeme na možnosti zřídit přechod přes koleje v místě, kde alej končí. Kdybychom se sázením stromům čekali, až toto vše vyřešíme, tak dodnes nic nemáme,“ prozrazuje místostarosta svou zkušenost.

Tento postup ocenili i sami lidé. „Když ke křížku cesta ještě nevedla, tak k němu došla jen hrstka místních. Teď je zájem o procházky novou ovocnou alejí tak obrovský, že jsme ji zpočátku museli dokonce na chvíli zavřít, aby zde vzešla tráva,“ vzpomíná David Šafránek.

Stromořadí ale není jen věcí estetickou. „Je to zásadní krajinotvorný prvek, který má pro krajinu opravdu velký význam,“ dodává David Šafránek.