Hlavní stránka Regiony Vysočina KOMENTÁŘ KAROLÍNY KOSTEČKOVÉ: Pěší zóna mění vzhled - a je to super

KOMENTÁŘ KAROLÍNY KOSTEČKOVÉ: Pěší zóna mění vzhled - a je to super

5. 1. 2023

V první řadě bych vás ráda pozdravila a přivítala v novém roce. Moc bych si přála, aby se nám i tento rok ve Žďáře nad Sázavou
dobře žilo. Čeká nás rok, kdy se otevře nová sportovní hala u průmyslové školy, vzniknou nebo se dočkají úpravy čtyři nová dětská hřiště a dokonce i jedno psí. Bude zahájena stavba propojky Brněnská ‑ Jamská a doufejme i Brněnská ‑ Jihlavská.

Karolína Kostečková

Karolína Kostečková

Dnes mám jednu důležitou zprávu nejen pro rybáře. Jako město máme více než 25 hektarů rybníků a nyní měníme jejich provozní model. Už na nich nehodláme hospodařit a nést tak podnikatelské riziko. Nabízíme je k pronájmu těm, kteří se na chov ryb specializují anebo naopak touží mít svůj vlastní tichý kout přírody a občas nahodit prut pro radost a zábavu. Pokud vás to zajímá, podívejte se na podmínky pronájmu na webových stránkách Žďáru nad Sázavou.

Ještě dodám, že na Horňáku u Conventu (Velký ždárský) se už nebudou komerčně chovat ryby. Po odbahnění by rybník mohl sloužit veřejnosti jako relaxační zóna a dokonce i pro koupání. Mít v širším centru města tak velký rybník je skvělá příležitost, tak ji využijme.

Další téma, se kterým jsme se v radě setkali, bylo označování provozoven. Možná jste si všimli, že centrum města prochází doslova grafickou a reklamní revolucí. Mnoho domů, provozoven, obchodů a kaváren mění svůj vzhled. Umírňují svoje reklamní poutače, sjednocují svůj vzhled a celkově to prostě vypadá mnohem líp. Dělá mi to obrovskou radost.

Pár příkladů za všechny ‑ s podporou města se již změnil Modrý i Zelený dům se svým průčelím, oba najdete na náměstí Republiky. Moderně a kultivovaně vypadá i označení kavárny U tety Hany na Veselské. Další tři vlaštovky jsme schvalovali na začátku prosince 2022. Nově se můžete těšit na tři nové provozovny na pěší zóně. Po rekonstrukci samotné ulice totiž chtějí i provozy vypadat skvěle. A my jsme za to moc rádi.