Hlavní stránka Regiony Vysočina Komentář Bohumíra Nikla: Odhodlání vede k úspěchu

Komentář Bohumíra Nikla: Odhodlání vede k úspěchu

18. 6. 2024

Do krajského zastupitelstva jsem nastoupil docela nedávno. Přicházím z Havlíčkobrodska, konkrétně ze Ždírce nad Doubravou, kde zastávám funkci starosty.

Komentář Bohumíra Nikla: Odhodlání vede k úspěchu

Komentář Bohumíra Nikla: Odhodlání vede k úspěchu

Naše město na samém okraji Vysočiny je poměrně malé, ale říká se o něm, že je hlavním městem českého dřevařského průmyslu. Kromě rozvinutých firem se ale "chlubíme" zejména svým rozvojem.

V roce 1990 žilo ve Ždírci nad Doubravou asi 2500 obyvatel, dnes je to téměř o sedm set více. I přesto, že nejsme velcí, dokázali jsme si sáhnout na velké dotace a postavit ledacos, od skutečně rozsáhlé základní a mateřské školy přes moderní hasičskou zbrojnici, síť cyklostezek do místních částí až po domy s pečovatelskou službou, kde poskytujeme služby našim starším spoluobčanům.

Cesta k úspěchu je snadná. Dobré projekty ždírecké zastupitelstvo odsouhlasí bez ohledu na politickou příslušnost jednotlivých členů. Jsou to zkrátka záležitosti pro blaho našich občanů a o to nám jde především. Neřešíme to, že Ždírec je daleko od Jihlavy, vzdálen od větších sídel, jde nám, jak už jsem uvedl, o naše město a jeho místní části.

A s touto myšlenkou usedám také do lavice krajského zastupitele, protože i tady jde o jedno, totiž o spokojený život na Vysočině.