Hlavní stránka Regiony Vysočina Kandidátem Starostů na primátora Jihlavy je Radek Hošek

Kandidátem Starostů na primátora Jihlavy je Radek Hošek

14. 6. 2022

Lídrem kandidátky STAN v Jihlavě, která ponese název Starostové a nezávislí kandidáti, se stal pětačtyřicetiletý manažer a majitel jihlavské rodinné firmy, předseda osadního výboru ve Zborné a filantrop Radek Hošek.

Kandidátem Starostů na primátora Jihlavy je Radek Hošek

Kandidátem Starostů na primátora Jihlavy je Radek Hošek

Do veřejného života se poprvé zapojil v roce 2016. „Tehdy byla u nás ve Zborné lidem napojeným na vedení magistrátu po dvanácti letech zamítavých stanovisek úřadů povolena výstavba sídliště, které by významně narušilo krajinný i urbanistický ráz této části města. Navíc pro něj nebyla vybudovaná ani potřebná infrastruktura,“ popisuje Hošek.

Přestože se proti záměru mnozí obyvatelé ozvali, jako jednotlivci nic nezmohli. „Proto jsme se sousedy založili spolek Za zachování zdravé Zborné. A díky našemu společnému nasazení se nám nakonec podařilo dostat tento megalomanský projekt z územního plánu pryč,“ pokračuje.

Činnost spolku, jenž před lety Radek Hošek se sousedy založil a kterému nyní předsedá, tím ale neskončila. „Každý rok pro Jihlaváky pořádáme řadu akcí, ať je to masopust, rozsvěcení vánočního stromku a oslavy adventu, různé dětské dny, cyklovýlety nebo třeba jarní úklid,“ jmenuje Hošek, který si pochvaluje také spolupráci s místními dobrovolnými hasiči.

„Kamarádi, rodina i obchodní partneři se mě často ptají, proč jsem se rozhodl zapojit do politiky, jestli to mám vůbec zapotřebí a nechci raději tu spoustu času, kterou to stojí, využít smysluplněji. Kandiduji na primátora, protože mě trápí, co se kolem nás děje, a protože vím, že nadávat nestačí. Jihlavu chci posunout směrem k modernímu a zdravému městu, které nestagnuje, ale ohleduplně se rozvíjí podle potřeb svých obyvatel. Chci město bezpečné, se stejnou šancí, podporou a jasnými pravidly pro všechny. Město, kam se mladí po škole rádi
vrátí za prací, kulturou i sportem, město s bohatou občanskou vybaveností a vzájemnou soudržností. Mám na to manažerské zkušenosti, energii a kolem sebe správný tým plný jihlavských odborníků a osobností, za kterými jsou vidět výsledky jejich práce,“ uzavírá Hošek.

Další kandidáty a konkrétní body programu představí Starostové na tiskové konferenci na
konci června.

Autor: Jana Kudrhaltová