Hlavní stránka Regiony Vysočina Hezčí a bezpečnější. Reklamní smog ze Žďáru dál úspěšně mizí

Hezčí a bezpečnější. Reklamní smog ze Žďáru dál úspěšně mizí

10. 12. 2021

Téma řešení reklamního smogu ve Žďáře nad Sázavou nespí ani přes zimu. Křiklavé plakáty a nevzhledné reklamní poutače z města dál úspěšně mizí.

Hezčí a bezpečnější. Reklamní smog ze Žďáru dál úspěšně mizí

Hezčí a bezpečnější. Reklamní smog ze Žďáru dál úspěšně mizí

Jedním z posledních hotových projektů je OC Halva v Dolní ulici. „Majitel využil jak manuálu reklamy, tak dotace města na označování provozoven. Nutno říct, že vzhled domu je nyní o tisíc procent lepší,“ vyzdvihuje žďárský starosta Martin Mrkos.

„Halvovým patří velké poděkování, protože na téma slyšeli a jako osvícení majitelé šli do projektu re-brandingu s podporou města. Radost pohledět, jen tak dál,“ dodává Martin Mrkos.

K postupnému odstraňování ošklivých reklam se ve Žďáře rozhodli přistoupit letos v létě. „Vizuální smog ničí identitu města. V okamžiku, kdy jsou budovy zakryté křiklavými kombinacemi barev, tvarů, písem, totiž ztrácí svou jedinečnost. Navíc je to i nebezpečné. Uvědomme si, kolik podnětů musí řidiči během jízdy vstřebat,“ upozorňuje Martin Mrkos.

Kromě hezčího vzhledu a větší bezpečnosti si od tohoto kroku slibuje i nalákání většího počtu turistů do města na hranici Čech a Moravy. „Chtěl bych poprosit, abychom bořili mýty, že reklama je nutná. Pojďme se vydat novou cestou, aby byl Žďár hezké a moderní město,“ vyzývá starosta na závěr.

Fotoalbum