Hlavní stránka Regiony Vysočina Hana Žáková: Šíření dobrého jména Třebíčska i za hranicemi

Hana Žáková: Šíření dobrého jména Třebíčska i za hranicemi

18. 12. 2023

Minulý týden pro mě byl především o potřebách našeho regionu a šíření jeho dobrého jména i za hranicemi. Ráda bych proto s těmi nejzásadnějšími aktivitami seznámila i vás.

Hana Žáková: Šíření dobrého jména Třebíčska i za hranicemi

Hana Žáková: Šíření dobrého jména Třebíčska i za hranicemi

Na jedenácté schůzi senátního Podvýboru pro energetiku a dopravu Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu jsme se mimo jiné věnovali výstavbě nového jaderného zdroje v Jaderné elektrárně Dukovany. Jsem velmi ráda, že se tohoto jednání zúčastnili i zástupci z regionu, jako jsou například Energoregion 2020 a Energetické Třebíčsko, a blíže představili potřeby místních obyvatel nejen mně, ale i mým kolegům.

Navštívila jsem i dvě České školy bez hranic – ve Varšavě a v Drážďanech. Do těchto škol chodí děti našich krajanů, které vyrůstají ve vícejazyčném prostředí, a učí se zde český jazyk, historii či zeměpis. Na každou takovouto návštěvu vozím dárek, který jim připomene jejich domovinu. Mám velkou radost, že se ke mně tentokrát připojili i stejně staří žáci ze základní školy Otevřmysl v Třebíči a ZŠ a MŠ Koněšín. Vytvořili jim přáníčka, a vykouzlili tak úsměv na tváři.

Podrobnější informace o mé práci se můžete dočíst v mém čtvrtletním zpravodaji, který jsem pro vás spolu se svým týmem připravila. V něm pravidelně shrnuji svou práci nejen v Senátu, ale i aktivity na Třebíčsku. Odkaz na něj najdete na mých webových stránkách i na Facebooku a Instagramu.

Závěrem mi dovolte popřát vám požehnané, nadějí, vírou a láskou naplněné Vánoce, ať je prožijete v kruhu svých nejbližších, a do nového roku hlavně hodně zdraví. Zkrátka ať je rok 2024 ještě lepší než ten letošní.

Hana Žáková, senátorka za Třebíčsko

Autor: Jana Kudrhaltová