Hlavní stránka Regiony Vysočina Do muzea levněji. Kraj Vysočina nabízí Společnou vstupenku

Do muzea levněji. Kraj Vysočina nabízí Společnou vstupenku

12. 8. 2023

Dlouhodobým záměrem Kraje Vysočina je umožnit široké veřejnosti návštěvu krajských muzeí a galerií, aniž by to výrazně zatížilo domácí rozpočet. Proto pokud plánuje výlety po Vysočině, mám pro vás jeden tip – Společnou vstupenku, která začíná už na 60 korunách.

Do muzea levněji. Kraj Vysočina nabízí Společnou vstupenku

Do muzea levněji. Kraj Vysočina nabízí Společnou vstupenku

Vstupenka zahrnuje hned dvanáct návštěv a rozhodně se vyplatí. „Vyjde podstatně levněji než běžné vstupné, které se navíc v některých organizacích v posledním roce zvedalo. V současnosti je k dispozici ve třech variantách, a to za 120 Kč (plné vstupné), za 60 Kč (zvýhodněné vstupné pro děti, studenty a seniory) a za 300 Kč (vstupné pro celé školní třídy). Zakoupit ji můžete ve čtyřech muzeích, čtyřech jejich pobočkách a třech galeriích v Kraji Vysočina,“ přibližuje radní Kraje Vysočina Pavel Hájek.

Její používání je snadné. „Při každém vstupu bude označeno jedno z dvanácti volných políček na zadní straně vstupenky, a to postupně až do jejího vyčerpání. Opakovaně lze navštěvovat jedno konkrétní kulturní zařízení nebo navštívit postupně všechny nebo vybrané zapojené instituce napříč krajem, až do vyčerpání dvanácti vstupů. Vstupenka je platná dva roky,“ dodává náměstek hejtmana Roman Fabeš.

Autor: Jana Kudrhaltová