Hlavní stránka Regiony Vysočina Aktuality Tomáš Rosecký: Nejdůležitější je chuť pracovat pro rozvoj města

Tomáš Rosecký: Nejdůležitější je chuť pracovat pro rozvoj města

7. 3. 2023

Sportovec, jednatel společnosti Sportovní zařízení města Světlá nad Sázavou a zároveň i místostarosta Světlé nad Sázavou, který byl do své funkce zvolen vloni na podzim v komunálních volbách má na další volební období jasně stanové cíle. Město má před sebou náročné investiční projekty, které blíže popsal v rozhovoru.

Tomáš Rosecký

Tomáš Rosecký

Kdy jste vstoupil do komunální politiky?

V roce 2014, kdy jsem se dostal na kandidátce nezávislých osobností PRO SVĚTELSKO do zastupitelstva, potažmo i do Rady města. Pak jsem musel kvůli funkci jednatele městské společnosti z Rady odejít, ale zůstal jsem jako zastupitel, což jsem obhájil i ve volbách v roce 2018. A po volbách 2022 jsem byl zvolen do funkce místostarosty města Světlá nad Sázavou

Jak byste představil vaše město? Co je pro něj charakteristické?

Jsme město spojené především se sklářským průmyslem, kde pracuje nejvíce lidí. Dále jsme známí i ženskou věznicí. V příštích letech očekáváme i větší příliv turistů, neboť se plánuje rozvoj soukromého zámku. Každoročně k nám zavítají tisíce lidí na Sázavafest a tradiční Svatováclavskou pouť. V okolí můžeme nabídnout nádherné výlety do přírody.

Na podzim loňského roku, v komunálních volbách, jste byl zvolen místostarostou města. Jaké jsou Vaše priority a na čem chcete po další 4 roky pracovat?

Jasná priorita je dokončit náročnou revitalizaci náměstí a přilehlého okolí. Dále pro občany zrealizovat připravené projekty. Určitě se budu zabývat i novým jednáním ohledně cyklotrasy přes Stvořidla na Ledeč nad Sázavou.

Co je v tuto chvíli nejaktuálnější? Co podle Vás Světlá nad Sázavou potřebuje nejvíc?

Po opravě náměstí je nutné převézt především nákladní dopravu mimo centrum města. Tomu by měl pomoci nově vybudovaný most ve spolupráci s Krajem Vysočina v rámci obchvatu města.

Jakou agendu máte jako místostarosta na starost? Případně, jakou jste měl jako zastupitel města?

Agendu jsem převzal po mém úspěšném předchůdci Josefu Hnikovi. Tedy především oblast školství, sociální centrum, kulturu a sport.

Co je pro Vás v rámci místostarostování nejdůležitější?

Nejdůležitější je rozhodně chuť pracovat pro rozvoj města a pomáhat při řešení různých problémů. V minulosti jsem to už jako učitel i jako jednatel městské společnosti prokázal. Věřím, že se bude v následujících letech město rozvíjet co nejlépe.

Václava Kačerová