Hlavní stránka Regiony Vysočina Aktuality STAN na Vysočině má nové vedení

STAN na Vysočině má nové vedení

28. 4. 2017

Pacov - Krajská organizace politického hnutí Starostové a nezávislí na Vysočině si na svém krajském sněmu v Pacově zvolila nové vedení. Předsedou krajské organizace byl zvolen dlouholetý starosta Pacova a zastupitel Kraje Vysočina Lukáš Vlček.

Vysočina

Vysočina

Rovněž byl zvolen nový sedmičlenný krajský výbor. Vedle předsedy Lukáše Vlčka jsou jeho členy i další dva krajští zastupitelé za koalici STAN a SNK-ED „Starostové PRO VYSOČINU“ Martin Mrkos a náměstek hejtmana Pavel Pacal. Dalšími členy krajského výboru je starosta Borů Josef Březka, starosta Nové Cerekve Zdeněk Rajdlík, místostarosta Moravských Budějovic Jan Kocáb a bývalá starostka Zvěrkovic Věra Bartůňková.

Nový krajský výbor jednohlasně navrhl na dosud neobsazenou funkci krajského tajemníka STAN pro Vysočinu starostu Těchobuze Pavla Hájka, který byl následně odsouhlasen celostátním předsednictvem STAN.

„Rád bych navázal úzkou spolupráci mezi organizacemi sdružujícími komunální politiky a samosprávy na Vysočině. Chci toho dosáhnout slušným jednáním, vstřícným přístupem a důrazem na společné potřeby samospráv,“ uvedl nový předseda STAN na Vysočině Lukáš Vlček a doplnil, že hlavní aktivitou krajského výboru v následujícím období bude příprava na podzimní volby do poslanecké sněmovny: „Uděláme vše pro to, abychom na Vysočině s naším koaličním partnerem KDU-ČSL připravili pro voliče atraktivní společnou kandidátní listinu.“

V současné době již probíhají společné schůzky obou koaličních stran, kde je řešeno personální obsazení kandidátní listiny i forma a témata společné předvolební kampaně.

Autor: Pavel Hájek