Hlavní stránka Regiony Vysočina Aktuality Moravskobudějovická škola prokoukne. Školáci dostanou i nový bazén

Moravskobudějovická škola prokoukne. Školáci dostanou i nový bazén

17. 3. 2023

Začátkem ledna začala rekonstrukce ZŠ Havlíčkova v Moravských Budějovicích. Jako první přišel na řadu bazén, který budou moci využívat jak školáci, tak veřejnost. „Celkově máme na opravu školy v rozpočtu vyčleněno šedesát milionů korun. Pracovat se bude ale v několika etapách,“ uvedl starosta města Martin Ferdan.

ZŠ Havlíčkova v Moravských Budějovicích.

ZŠ Havlíčkova v Moravských Budějovicích.

Jak starosta dále řekl, školní bazén je v havarijním stavu. Denně se zde ztrácely tisíce litrů vody. „Dokonce i hygiena ho chtěla zavřít. Také celkový skelet bazénu byl velmi špatný. Měl například velmi ostré hrany,“ popsal.

Jeho oprava tedy byla skutečně nutná. „Zároveň si to škola zaslouží,“ doplnil Martin Ferdan s tím, že je to největší investice města v letošním roce. Na bazén má město vyčleněných dvacet milionů korun.

Ačkoli práce už naplno běží, plavecký výcvik, na který do Moravských Budějovic jezdí i školáci z okolních obcí a měst, nijak neomezily. „Podařilo se nám všechny školní kurzy odbavit v době od září do prosince loňského roku. Školy tedy nejsou odstávkou žádným způsobem postiženy,“ vysvětlil Martin Ferdan.

Znovu se sem plaváčci vrátí v novém školním roce. Hotovo by totiž mělo být do konce srpna, tak aby se od září mohly rozeběhnout nové plavecké kurzy. Využívat ho bude moci i veřejnost. „Dopolední čas bude věnovaný školákům, odpoledne pak chceme zachovat pro veřejnost,“ přiblížil starosta.

Po rekonstrukci bazénu přijde na řadu výměna zastaralé elektroinstalace a sociálního zařízení za přibližně 20 milionů korun. „Všechno je tam v hliníku. Jedna zásuvka na jednu třídu už opravdu nesplňuje požadavky této doby,“ pokrčil rameny starosta.

Budova moravskobudějovické Základní školy Havlíčkova byla postavena na přelomu osmdesátých a devadesátých let minulého století. Město se ji postupně snaží rekonstruovat. Například v roce 2008 ji nechalo zateplit a vyměnit okna, o pět let později pak přišla na řadu rekonstrukce střechy.

Autor: Jana Kudrhaltová