Hlavní stránka Regiony Vysočina 5 let v Senátu Hany Žákové: Modernizace železničních tratí i obnovení oblíbeného spoje

5 let v Senátu Hany Žákové: Modernizace železničních tratí i obnovení oblíbeného spoje

17. 10. 2023

Minulý pátek uplynulo přesně pět let od mého zvolení do Senátu. Od zvolení vámi. Děkuji vám za důvěru, kterou jste do mě vložili, a věřím, že jsem vás nezklamala. Ráda bych zde zmínila alespoň pár věcí, které se nám společně podařily.

Hana Žáková

Hana Žáková

Od nástupu do funkce usiluji o zavedení přímé vlakové linky z Třebíče do Prahy. Mám velkou radost, že se můj sen postupně blíží realitě. Aktuálně se připravuje přímý spoj z Prahy do Jihlavy a věřím, že napojení na Třebíč nebude trvat dlouho.

Společně se zástupci samospráv se nám podařilo vyjednat částečné obnovení autobusového spoje Dačice – Brno, na který byli lidé z jižní části Třebíčska zvyklí. Nově spoj vyjíždí z Českých Budějovic, a to v pátek a v neděli.

Jedním z dalších výstupů ze společných jednání regionálních partnerů bylo zadání studie proveditelnosti modernizace železničních tratí Zastávka u Brna – Třebíč/Křižanov – Jihlava/Znojmo. Studie byla dokončena letos na jaře.

Vím, že v porovnání s předchozími body se tento může zdát jako drobnost, přesto ho zde chci zmínit. Pocházím z katolické rodiny a na Vánoce se u nás vždy dodržovalo několik zvyků. Alespoň jeden jsem proto přenesla i do Senátu a zavedla zde zdobení vánočního stromečku. Je hezké se s kolegy společně potkat i neformálně a přenést kouzlo Vánoc i do zasedacího sálu.

Výrazně se zvýšil počet návštěv Senátu. Už za dob mého starostování jsem byla pro otevřenou komunikaci i úřad. Na to navazuji i v Senátu a ráda přivítám každého, kdo chce přijít na prohlídku – ať už to jsou školy, senioři nebo jednotlivci. Pokud se i vy chcete podívat do Valdštejnského paláce a zjistit něco víc o mé práci, neváhejte se mi ozvat. Ráda vás kdykoli provedu.

Více o mé práci a mých aktivitách se můžete dočíst i na mých sociálních sítích, webových stránkách a ve zpravodaji, který vydávám každého čtvrt roku.

Hana Žáková, Vaše senátorka za Třebíčsko

 

Facebook: @hanazakovasenat
Instagram: @zakova.h
E-mail: hana@hanazakova.cz
Web: www.hanazakova.cz

Autor: Jana Kudrhaltová