Hlavní stránka Regiony Ústecký kraj Vzpruha pro zámek Jezeří na Klášterecku. Dostal se na se na seznam národních kulturních památek

Vzpruha pro zámek Jezeří na Klášterecku. Dostal se na se na seznam národních kulturních památek

26. 11. 2022

Znáte zámek Jezeří? Tak ten nedávno přibyl na seznam národních kulturních památek. Pro kláštereckou oblasti, kde je starostou krajský zastupitel za hnutí STAN Štefan Drozd, tak jde o další velký úspěch. Ten totiž podpoří turistický rozmach tohoto regionu a příliv dotací na obnovu tohoto historického skvostu.

Zámek Jezeří.

Zámek Jezeří.

Zámek Jezeří, na jehož místě původně stával gotický hrad, později renesanční a nakonec barokní zámek, je jedna z nejvýznamnějších kulturních památek Krušnohoří. Sehrál i významnou roli v dějinách celého regionu, která je úzce spjata s rodem Lobkowiczů. Za zmínku stojí i jeho hudební historie.

Na Jezeří o zapsání usilovali již delší dobu, a to nejenom kvůli prestiži, ale otevírají se tím dveře k usnadnění přístupu k některým dotacím především z evropských fondů, a také jde samozřejmě o lepší ochranu jako takovou. 

Nyní na zámku věří, že tento okamžik zvedne zájem o návštěvu tohoto zámku a povede k další podpoře kláštereckého regionu.

Autor: Kateřina Nováková