Hlavní stránka Regiony Ústecký kraj Ve Štětí se otevřelo nové přístaviště pro malá plavidla, slavnostního otevření se zúčastnil i poslanec Petr Liška (STAN)

Ve Štětí se otevřelo nové přístaviště pro malá plavidla, slavnostního otevření se zúčastnil i poslanec Petr Liška (STAN)

9. 8. 2023

K práci politika patří i řada pozitivních akcí. Na jednu z nich před pár dny vyrazil i starosta obce Malé Žernoseky a poslanec za hnutí STAN zároveň Petr Liška. Zúčastnil se otevření zdařilého projektu v regionu, a to přístaviště pro malá plavidla ve Štětí.

Slavnostní otevření přístaviště pro malá plavidla ve Štětí.

Slavnostní otevření přístaviště pro malá plavidla ve Štětí.

„Labe je vodní cestou a potřebuje vlastní infrastrukturu, stejně tak jako auta potřebují parkoviště, tak i lodě potřebují kotviště. Vedle soukromých musí být i ta veřejná a jsem rád, že se na Labi i přes občasný odpor daří takové projekty realizovat,“ říká Petr Liška.

Vybudování tohoto přístaviště vyšlo na 25 milionů korun a za jeho financováním stál Státní fond dopravní infrastruktury. Přístaviště má pevné molo dlouhé 62 metrů a široké více než dva metry. K němu je přivedena elektrická přípojka do tří odběrných stojanů.

„Jsem přesvědčen, že i u takového zařízení nebudou mít problém plavat ryby ani bobři. Vodní cesty mají velký potenciál a význam nejen pro rekreační plavbu a turismus. Nejen v ekonomickém zájmu státu je hledat kompromisy mezi takovými potřebami i ochranou krajiny a přírody,“ dodává poslanec Petr Liška.

Přístaviště je osvětlení a pod dohledem kamerového systému. Bezbariérový přístup na molo zajišťuje čtyřmetrová přístupová lávka. Přístaviště pojme asi dvanáct lodí.

Autor: Petr Liška, poslanec PSP ČR