Hlavní stránka Regiony Ústecký kraj Ve městě Úštěk dostala název jedna z nejužších uliček celé České republiky

Ve městě Úštěk dostala název jedna z nejužších uliček celé České republiky

8. 8. 2022

Ve městě Úštěk, kde je místostarostou za hnutí STAN Tomáš Sazeček, nedávno rozhodli o pojmenování jedné z nejužších uliček v České republice. V rámci ankety na sociálních sítích hlasující rozhodli, že ulička ponese označení „Úzká“. Pro tuto variantu hlasovalo více než 46 procent zúčastněných osob.

Ulička v Úštěku.

Ulička v Úštěku.

Druhý největší počet hlasů obdrželo označení „Tajemná“. Pro tento návrh se vyslovilo celkem 42,31 procenta hlasujících. Nejméně hlasů dostal název „Židovská“, který preferovalo jen 10,77 procenta všech zúčastněných.

V úštěcké ulici 1. Máje mezi domy s čísly popisnými 9 a 13 se během jarních měsíců tato ulička opravovala tak, aby byla průchozí z ulice 1. Máje do úštěcké ulice Podskalská. V nejužším bodě je i díky tomu nyní široká jen 90 cm a v Úštěku jsou na ni nyní právoplatně hrdí.

Vůbec tu nejužší uličku ale v Úštěku nemají. V rámci České republiky totiž má hned několik konkurentů. Užší uličku mají třeba i v nedaleké Kadani, která je jen 66,1 cm široká.

V Praze na Malé Straně pak existuje třeba bezejmenná úzká ulička pro pěší, která má méně než 50 cm a zřejmě proto je opatřena semafory pro pěší na obou koncích, aby se tam turisté nesrazili.

Autor: Jiří Lacina