Hlavní stránka Regiony Ústecký kraj V Trmicích rozšířili mateřskou školu, nově pojme více než 80 dětí

V Trmicích rozšířili mateřskou školu, nově pojme více než 80 dětí

19. 9. 2021

Mateřská škola v Trmicích, kde je dlouholetou starostkou za hnutí STAN Jana Oubrechtová, se dočkala rozšíření. Původně pojala šedesát dětí, díky nové přístavbě to bude nyní i více než 80. Náklady na přestavbu byly převýšily hranici 10 milionů korun, dotace pak pokryla 9 milionů. Už od šestého září jsou v celém komplexu školky čtyři oddělení, a to Pastelky, Broučci, Sluníčka a nově i Kytičky. V nové části je výdejna jídel, sociální zázemí, herna, učebna i klidová zóna.

Přístavba mateřské školy v Trmicích

Přístavba mateřské školy v Trmicích

"Jsem moc ráda, že myšlenka z papíru dostala konečně reálnou podobu. V roce 2017 padl úplně první návrh, potřebovali jsme nový prostor. Zvýšit kapacitu mateřské školy. Následovala rozvaha, žádost o dotace, přípravné řízení. Papírů plná skříň. V září 2020 se koplo do nových základů, 6. září 2021 jsme otevřeli novou třídu pro 24 dětí. Kapacita se z původních 60 dětí zvýšila na 84,“ řekla starostka Trmic.

Tajit nic nebudeme, náklady přes deset milionů, dotace necelých devět. Barevná fasáda se mi zamlouvá, patří k dětské mentalitě. Uvnitř je sociální zázemí, výdejna jídel s výtahem, herna, učebna, klidový režim, klavír, klimatizace, speciální osvětlení,“ pověděla.

Tuhle školku jen tak nepřehlédnete. Líbí se mi zavěšení dětských lůžek, specifické osvětlení, klimatizace, klavír, prostor. Jsem moc ráda, že to klaplo. Příští rok chceme ještě upravit zahradu. Nebyl to jednoduchý projekt, problém byl v propojení budov, ale povedlo se," vysvětlovala spokojená Jana Oubrechtová.

Autor: Jana Oubrechtová, starostka města Trmice