Hlavní stránka Regiony Ústecký kraj V Malých Žernosekách se pobaví děti i dospělí, včetně seniorů

V Malých Žernosekách se pobaví děti i dospělí, včetně seniorů

4. 9. 2012

Obec Malé Žernoseky svým nově dokončeným projektem rozšiřuje občanskou vybavenost pro aktivní odpočinek, jejichž tradičním cílem se obec postupně stává. Vedle velmi oblíbených sportovních areálů, cyklostezky, bruslařské dráhy a dětských hřišť, doplnila také zařízení pro pohybové aktivity a rehabilitační cvičení pro dospělé včetně seniorů.
V Malých Žernosekách se pobaví děti i dospělí, včetně seniorů

V Malých Žernosekách se pobaví děti i dospělí, včetně seniorů

 

Projekt již podle svého neobvyklého názvu „Dědský park“, který neobsahuje mluvnickou chybu, jak by se mohlo zdát, sděluje pro koho je určen. Je však třeba upřesnit, že zařízení je vhodné pro pohybové a rehabilitační aktivity pro všechny bez rozdílu věku a pohlaví od 15 let.
 
Vedle cvičebních a rehabilitačních strojů, které dodala firma Colmex, je v původním revitalizovaném venkovském sadu, umístěném na oblíbené cyklistické a turistické vycházkové trase do Opárenského údolí, umístěno i několik dalších prvků venkovního mobiliáře (lavičky, informační tabule ad.) z produkce vlastních technických služeb obce, které poslouží dostatečné informovanosti návštěvníků i jejich odpočinku.
 
„Nápad realizovat projekt jakéhosi „hřiště“ pro dospělé a seniory vznikl po jednom z tradičně konaných dětských dnů, kdy se na mě senioři obrátili s nápadem, abych jim taky objednal kolotoče jen pro jejich pobavení, tak jsme vytvořili projekt, kde se mohou aktivní obyvatelé a návštěvníci pobavit a udělat i něco pro své zdraví a pohodu, místo sledování hloupých seriálů,“ řekl starosta obce Malé Žernoseky Petr Liška.
 
Doplňujícím záměrem projektu je také umístění zařízení pro přírodní hydromasáž unavených nohou turistů a cyklistů. 
 
Realizace projektu byla podpořena z dotace Programu rozvoje venkova, odsouhlasené prostřednictvím Místní akční skupiny České středohoří.

Autor: Ing. Petr Liška, starosta obce Malé Žernoseky