Hlavní stránka Regiony Ústecký kraj V Hrobčicích se odehrálo tradiční setkání rodáků a přátel

V Hrobčicích se odehrálo tradiční setkání rodáků a přátel

17. 10. 2023

V Hrobčicích, kde je starostkou za hnutí STAN Jana Syslová, proběhl 16. ročník Podzimního setkání rodáků a přátel Hrobčicka, tentokrát v noblesních v prostorách zachráněného zámku v Mirošovicích. Čestným hosty byli starostové okolních obcí Barbora Bažantová ze Světce a Filip Strasser z Měrunic. Vystoupily dětičky z MŠ Hrobčice, o občerstvení se postarala Hotelová škola Bukaschool z Mostu.

Tradiční hrobčické setkání.

Tradiční hrobčické setkání.

„Letošním setkáním pokračovalo již druhé desetiletí našeho přátelství, kdy na počátku byla marně vypadající snaha jedné mladé rodiny se dvěma malými dětmi o záchranu kostela v Mukově. Děkujeme za pomoc a spoluúčast při oživování zaniklých kulturních tradic, za finanční podporu zdejších záchranných projektů a za mnohé další,“ říká starostka Jana Syslová.

O občerstvení se postarala Hotelová škola Bukaschool z Mostu. Atmosféru oživilo i skvělé flétnové trio z Teplické Konzervatoře - Marie Vencourová, Cecílie Ladová, Lada Zumrová.

Program pokračoval i v sobotu 7. října, a to v zachráněném kostele sv. Jakuba v Mrzlicích. Připravena byla vernisáž výstavy Má vlast cestami proměn a jako hudební doprovod vystoupila Vanessa Antonie Papschová a Musica Filipika.

„Velmi ráda jsem členy partnerského spolku ujistila, že i po třinácti letech ve své funkci jsem i nadále také jejich starostkou,“ dodává Jana Syslová.

Autor: Jana Syslová, starostka obce Hrobčice