Hlavní stránka Regiony Ústecký kraj V Děčíně v sobotu zahájili letošní turistickou sezónu

V Děčíně v sobotu zahájili letošní turistickou sezónu

16. 4. 2019

Na Smetanově nábřeží byl připraven den plný soutěží, hudby, stánků a sportovních aktivit. Ani aprílové počasí s teplotou maximálně na šest stupňů Celsia neodradilo návštěvníky, přišlo jich hodně.

Pohled na zámek v Děčíně (foto: Daniela Pilařová)

Pohled na zámek v Děčíně (foto: Daniela Pilařová)

„Loni byla také zima, pravda, nebyla až tak velká, loni jsem měla pouze dvě vrstvy, ale předloni jsme tu byli v žabkách a tričkách, přestože jsme to měli v polovině března, takže počasí je opravdu nevyzpytatelné,“ říká Markéta Lakomá, vedoucí oddělení turistického ruchu děčínského magistrátu.

„Zahájení turistické sezony nemůžeme dělat v létě, tak to s sebou přenáší i nějaká ta úskalí,“ dodává.

Letos byla pro návštěvníky připravena i absolutní novinka, a to recesistický závod Labský obojživelník. „To je opravdu velká novinka a myslím, že dneska je to opravdu zážitek velmi silný a pod heslem “zážitek nemusí být dobrý, ale musí být silný“ je to určitě motivace pro všechny, kteří se do této soutěže přihlásili, protože v tomto mrazivím počasí se vrhnout do řeky Labe… Zpátky se naštěstí zahřejí jízdou na koloběžce,“ komentuje novinku Markéta lakomá. „Věříme, že i toto bude mít delší tradici.“

„My máme i takové myšlenky, že bychom i uzavírali turistickou sezónu, a uvidíme, jestli se nám to podaří,“ uzavírá Markéta Lakomá.

 

Autor: Renáta Valešová  |  Zdroj: Český rozhlas