Hlavní stránka Regiony Ústecký kraj V České Kamenici se to akcemi jen hemží. Rozebíhá se tam řada rekonstrukcí a nezapomněli ani na kulturu.

V České Kamenici se to akcemi jen hemží. Rozebíhá se tam řada rekonstrukcí a nezapomněli ani na kulturu.

16. 3. 2022

Město Česká Kamenice, kde je starostou za hnutí STAN Jan Papajanovský, rozjelo hned několik projektů. Rozběhla se rekonstrukce jedné z tamějších základních škol, město pokračuje ve vylepšování turistické infrastruktury nebo tam plánují v blízké době několik kulturních akcí. Podporu má ze strany města i Ukrajina.

Rekonstrukce ZŠ Palackého v České Kamenici

Rekonstrukce ZŠ Palackého v České Kamenici

„Na základní škole Palackého se rozebíhá zateplování zadního traktu, výměna oken, zateplení půdy a rekonstrukce kotelny. Změny se týkají i půdy, kterou bychom do budoucna rádi využili pro navýšení počtu odborných i kmenových učeben na škole. Rekonstruujeme kotelnu a zároveň zapojujeme solární příhřev vody. Zdejší hala se dočká i nové podlahy a úspornějšího LED osvětlení,“ uvedl starosta města Česká Kamenice Jan Papajanovský.

V České Kamenici pokračují také ve vylepšování turistické infrastruktury. Nově zrekonstruovaná je cesta od Mlýnků k prvnímu z okrasných altánů. U jiného z altánů obnovují dle historických pohlednic zábradlí. Na cestě jsou i lavice.

Město nezapomnělo ani na kulturu. Největší akcí letošního jara tam bude Velikonoční jarmark nachystaný na neděli 17. 4. „Snad si na něm alespoň trochu vynahradíme vánoční trhy, které dva roky po sobě pořádně neproběhly,“ říká Jan Papajanovský.

Hned v červnu pak proběhne i druhý ročník festivalu KAMEN!CE. Vrací se do tradičního červnového termínu, aby nehrozila kolize s další tradiční akcí, Mariánskou poutí.

Česká Kamenice podává pomocnou ruku i Ukrajině. „V Kamenici máme v tuto chvíli více než 20 uprchlíků před strašlivou válkou, další desítky jsou v bezprostředním okolí.  Velké poděkování patří všem jednotlivcům i institucím, které se o ně obětavě starají a pomáhají. Ve spolupráci s Charitou je vytvořená sbírka, skrze kterou můžete přispět přímo na potřeby lidí nacházejících se u nás ve městě,“ dodal starosta města Česká Kamenice Jan Papajanovský.

Autor: Jan Papajanovský, starosta města Česká Kamenice