Hlavní stránka Regiony Ústecký kraj V České Kamenici probíhají práce na městských stavbách, hlásí starosta Jan Papajanovský (STAN)

V České Kamenici probíhají práce na městských stavbách, hlásí starosta Jan Papajanovský (STAN)

9. 8. 2023

Stavby ve městě Česká Kamenice, kde je starostou za hnutí STAN Jan Papajanovský, jsou v plném proudu. Na Děčínské ulici se ladí základy pro nový konzolový chodník, na Zeleném vrchu pokračuje rekonstrukce domova pro seniory. Na Skalce byla skoro ukončena uzavírka ulic Mánesova a U Koupaliště.

Práce v České Kamenici.

Práce v České Kamenici.

Pokračují také práce na Preidlově hrobce, odborní restaurátoři odbourávají nepůvodní vrstvy betonu uvnitř stavby a snaží se obnovit původní systém odvodnění a ventilace stavby.

Budova mateřské školy Palackého se dočkala další etapy výměny či repase historických oken. Na dolní školce se buduje nová moderní plynová kotelna, která bude stejně jako zbytek nových kotelen ve městě napojená na systém centrálního dálkového řízení. Díky tomu se městu dále daří výrazně snižovat spotřebu energií.

V budově městského úřadu byla dokončena rekonstrukce části přízemí, kam se přesune matrika. Nejnavštěvovanější kancelář na úřadě tak bude lépe dostupná bez nutnosti využívat schody či výtah.

Autor: Jan Papajanovský, starosta České Kamenice