Hlavní stránka Regiony Ústecký kraj V České Kamenice probíhá další celá řada stavebních akcí, říká starosta Jan Papajanovský (STAN)

V České Kamenice probíhá další celá řada stavebních akcí, říká starosta Jan Papajanovský (STAN)

17. 9. 2023

V České Kamenici to opět žije. Právě se tam totiž koná celá řada stavebních a investičních akcí. Probíhají tam práce v Děčínské ulici, kde se rozjíždí výstavba chodníku. V ulici Pod Skalkou jsou v plném proudu výkopové práce a v MŠ Palackého probíhá výměna oken.

Výměna oken v mateřské škole, která se nachází v České Kamenici.

Výměna oken v mateřské škole, která se nachází v České Kamenici.

„Na Děčínské ulici se naplno rozběhla stavba chodníku, hotovo je přibližně 150 z 950 metrů. Stavba musí být dle smlouvy a podmínek poskytnuté dotace dokončena do konce roku, tempo prací proto musí nadále zrychlovat. V Nerudově ulici se bohužel v srpnu stavba nijak nepohnula, se stavební firmou jednáme a upozorňujeme na hrozící sankce, pokud nebude rovněž do konce roku hotovo až nahoru ke Starému klubu,“ říká starosta Jan Papajanovský (STAN).

Na Skalce probíhají výkopové práce v ulici Pod Skalkou. Vzhledem k množství uložených sítí a dalším komplikacím s přepojováním stávajících nemovitostí na kanalizaci je i zde bohužel tempo hlemýždí.

„Hotová je další etapa výměny oken v MŠ Palackého, stejně jako nová kotelna v MŠ Komenského. Obě budovy jsou díky tomu výrazně úspornější. Dalším krokem k úsporám je nová kotelna a rozvody v domě kultury. Práce by se měly rozběhnout ještě před zahájením topné sezóny. Dokončená je nová střecha na domově pro seniory, nyní probíhají navazující úpravy interiéru,“ doplňuje starosta České Kamenice.

Autor: Jan Papajanovský, starosta České Kamenice