Hlavní stránka Regiony Ústecký kraj Ústecký kraj bude mít vlastního krajského dopravce. Jezdit začne za rok

Ústecký kraj bude mít vlastního krajského dopravce. Jezdit začne za rok

27. 6. 2017

Dopravní společnost Ústeckého kraje. To má být název nové firmy, která bude patřit Ústeckému kraji. Postupně začne v regionu zajišťovat autobusovou dopravu namísto soukromých dopravců. 

Zastupitelé Ústeckého kraje schválili nového krajského dopravce. Zřídí ho přímo kraj. Jezdit začne za rok - Foto: Eva Odstrčilová

Zastupitelé Ústeckého kraje schválili nového krajského dopravce. Zřídí ho přímo kraj. Jezdit začne za rok - Foto: Eva Odstrčilová

Kraj tak podle svého vedení reaguje na situaci, kdy letos řidiči chtěli kvůli nízkým platům stávkovat. Podle náměstka hejtmana Jaroslava Komínka z KSČM mají první krajské autobusy vyrazit na linky na Ústecku.

První autobusy Dopravní společnosti Ústeckého kraje by měly vyjet příští rok v červenci, kdy kraji skončí smlouva s dosavadním dopravcem. 

Ústecký kraj vidí ve vlastnictví dopravní společnosti řešení případných problémů se zajištěním veřejné autobusové dopravy. Podle náměstka hejtmana, Jaroslava Komínka z KSČM, tak kraj reaguje například na skokové zvýšení platů řidičů autobusů, které loni slíbila vláda. V souvislosti s tím hrozilo omezení dopravy během zamýšlených stávek. 

Se zřízením krajské dopravy nesouhlasí například krajský zastupitel a primátor Teplic Jaroslav Kubera z ODS. Podle něj by se měl kraj chovat ekonomicky a zřízením vlastního dopravce se Ústecký kraj vrací do socialismu.  

Autor: Jan Bachorík  |  Zdroj: Český rozhlas