Hlavní stránka Regiony Ústecký kraj Turistická cesta od Hřenska přes Tři Prameny až k Pravčické bráně se otevřela!

Turistická cesta od Hřenska přes Tři Prameny až k Pravčické bráně se otevřela!

22. 1. 2023

Od hrozivého požáru v Národním parku České Švýcarsko uplynulo už několik měsíců. Od té doby tam dlouhou dobu pracovali na tom, aby se do této oblasti mohli brzy vrátit i turisti. Práce to byly neskutečně dlouhé a namáhavé, ale před pár dny se to opět povedlo. Cesta k Pravčické bráně se totiž o víkendech opět otevřela.

NP České Švýcarsko

NP České Švýcarsko

„Po zdařilém kontrolovaném shozu kamene, který ohrožoval provoz na turistické trase od Hřenska přes Tři Prameny k Pravčické bráně, se návštěvnický režim cesty počínaje tímto víkendem vrací opět k původnímu modelu, kdy cesta je pro návštěvníky otevřena o víkendech (od pátku do neděle). Naopak kvůli pracím pro zajištění bezpečnosti zůstává tato prozatím jediná cesta k Pravčické bráně uzavřena o pracovních dnech (pondělí až čtvrtek), kdy pokračuje bezpečnostní kácení,“ informovalo vedení Národního parku České Švýcarsko na svém webu.

Asi dvacetitunový kámen se nacházel asi třicet metrů nad tělesem cesty. Jeho likvidaci provedla odborná firma, a to dne 17. ledna. Poté už následovalo dočištění celého svahu i odstranění materiálu po shozu z tělesa cesty. Na sanaci bylo tímto způsobem vynaloženo asi 100 tisíc korun.

Autor: NP České Švýcarsko