Hlavní stránka Regiony Ústecký kraj Turisté už v mikroregionu Porta Bohemica nezabloudí

Turisté už v mikroregionu Porta Bohemica nezabloudí

4. 9. 2012

Nejen tuto výhodu, ale i možnost poznání dosud nepoznaných míst a cílů, umožní nový jednotný informační systém pořízený ve spolupráci s obcemi mikroregionu Porta Bohemica občanským sdružením Porta Bohemica.
Turisté už v mikroregionu Porta Bohemica nezabloudí

Turisté už v mikroregionu Porta Bohemica nezabloudí

 

V rámci projektu podpořeného z dotace Programu rozvoje venkova odsouhlasené prostřednictvím Místní akční skupiny České středohoří bylo v uplynulých týdnech provedeno osazení sloupků se směrovými tabulemi v osmi obcích mikroregionu, mezi nimi i v Malých Žernosekách.
 
„Chtěli jsme usnadnit návštěvníkům orientaci v jednotlivých obcích a současně upozornit na mnoho zajímavých a přitom málo známých cílů, které ukazují na pestrost regionu v Bráně Čech a také zvýšit atraktivitu obcí pro návštěvníky“, uvedl předseda občanského sdružení Porta Bohemica a současně starosta obce Malé Žernoseky Petr Liška. 
 
Občanské sdružení bylo založeno a vyvíjí svou činnost také s cílem pomáhat obcím  koordinovaně realizovat společné projekty podporující rozvoj cestovního ruchu v území mikroregionu a již jsou připraveny i další navazující projekty. Jeden z nich předpokládá vytvoření a instalace orientačních map s vyznačením zajímavostí mikroregionu a druhý předpokládá vybudování naučné tematické a zážitkové stezky napříč regionem, jejíž zaměření a téma je zatím překvapením. V případě naučné stezky pak sdružení spolupracuje s jiným sdružením, které jiným způsobem zpracovává stejné téma a projekty tak mohou vytvářet vzájemnou podporu.
 
„Mým cílem je podporovat spolupráci mezi obcemi a jinými organizacemi a i tímto způsobem ukazovat, že to je možné a prospěšné“, doplnil Petr Liška  
 
V návaznosti na schopnost zajistit financování projektů budou projekty realizovány postupně v následujících dvou letech.

Autor: Petr Liška