Hlavní stránka Regiony Ústecký kraj Trmice mají velké plány. Chystá se celková proměna města, říká starostka Jana Oubrechtová

Trmice mají velké plány. Chystá se celková proměna města, říká starostka Jana Oubrechtová

7. 3. 2022

Trmice se v dohledné době mohou těšit na nová náměstí i další podstatné změny. Dojít by mělo také k revitalizaci historických náměstí. Starosta města Jana Oubrechtová za hnutí STAN společně se svými kolegy totiž nyní rozpracovává plány na obnovu jednotlivých trmických lokalit. Z jednání následně vzejde i částka, která bude na celkovou revitalizaci města Trmice použita.

Město Trmice.

Město Trmice.

„Rádi bychom obnovili Václavské náměstí, které bývalo v minulosti centrem dění. Stojíme zde o vytvoření multifunkčního prostranství. Měla by zde být městská zeleň, zmizí asfalt a objeví se dlažba. V okolí ulice Lovecká a Za Humny by pak mohla vzniknut nová odpočinková zóna. V plánu je i lávka přes řeku Bílinu. Změny potkají i Koštov, kde bychom rádi využili prostor pod dálnicí a rádi bychom také využili restaurace, která tam je otevřená,“ okomentovala změny starostka Jana Oubrechtová.

Plán města Trmice ke zlepšení života v něm i okolních vsích tak budou mít bzry v rukou už i architekti. Trmické Václavské náměstí by se mohlo dočkat i sezení na břehu řeky Bíliny a objevují se i úvahy o vybudování malého amfiteátru.

Podle starostky Jany Oubrechtové by bylo dobré získat nějakou z evropských dotací a ideálně by tam chtěli během každých dvou let vybudovat minimálně jednu lokalitu. 

Autor: Jana Oubrechtová, starostka města Trmice