Hlavní stránka Regiony Ústecký kraj Tiskové zprávy V Klášterci řeší problém s nedostatkem lékařů

V Klášterci řeší problém s nedostatkem lékařů

28. 6. 2023

Nemocnice v Kadani na Chomutovsku pomůže řešit nedostatek ordinací dětských lékařů v regionu. Začne provozovat pediatrickou ambulanci v Klášterci nad Ohří, kde zůstala pouze jedna lékařka pro děti a dorost na 17 tisíc obyvatel.

Štefan Drozd, starosta Klášterce nad Ohří

Štefan Drozd, starosta Klášterce nad Ohří

„Díky personální politice máme dostatek dětských lékařů, kteří mohou provoz pediatrické ordinace pokrýt,“ uvedl ředitel kadaňské nemocnice Petr Hossner. V Klášterci nad Ohří zůstaly nedávno ze čtyř pouze dvě lékařky. Jedna z nich ukončila provoz ordinace ke konci května, a zbyla tedy pouze jedna lékařka. Město se samo snažilo sehnat pediatra, který by pacienty převzal.
„Aktivně jsme začali nabízet byt v nově zrekonstruovaném domě. Na podzim jsme vyhlásili dotační titul, abychom nalákali dětské i další lékaře do Klášterce, a začali jsme také inzerovat nejenom v lékařských časopisech, ale i po okolních zdravotnických střediscích,“ popsal aktivity radnice klášterecký starosta Štefan Drozd (Strana soukromníků ČR). Žádný lékař se ale podle něj nepřihlásil. Zájem projevila nakonec až kadaňská nemocnice.
 

Autor: Lenka Linhartová