Hlavní stránka Regiony Ústecký kraj Tiskové zprávy Ústecký kraj na 10. republikovém sněmu STAN

Ústecký kraj na 10. republikovém sněmu STAN

17. 4. 2019

V pražském hotelu Olšanka se v sobotu 13.4.2019 uskutečnil již 10. republikový sněm hnutí STAN. 

Delegáti: Petr Liška, Antonín Herzán, Karel Drašner, Milan Šťovíček

Delegáti: Petr Liška, Antonín Herzán, Karel Drašner, Milan Šťovíček

Delegaci Ústeckého kraje tvořili krajský předseda Milan Šťovíček, senátor Zbyněk Linhart, místopředseda a členové krajského výboru Petr Liška, Antonín Herzán a Karel Drašner. Pozvání na sněm od organizace mladých starostů mSTAN přijala i starostka Libotenic Ladislava Rejšková.

Na sněmu jsme si zvolili nové vedení, Petra Gazdíka vystřídal v čele hnutí Vít Rakušan, prvním místopředsedou byl zvolen Jan Farský. Za Ústecký kraj byl do celostátního výboru zvolen Karel Drašner. Gratulujeme!

Žižkovský sněm měl výbornou atmosféru, kterou podpořilo i sobotní zvolení Davida Smoljaka v druhém kole doplňovacích voleb v senátním obvodu Praha 9. Máme tak s 19 členy nejsilnější klub v Senátu! Na sněm nás přijel pozdravit i Zdeněk Svěrák, který Davida Smoljaka podporoval v kampani. 

Ze sněmu si odvážíme silnou motivaci k podpoře našich kandidátů Stanislava Polčáka, Radima Sršně a dalších v květnových volbách do Evropského parlamentu a také cíle posílit naši pozici mezi ostatními kraji rozšířením počtu členů, registrovaných příznivců a podporovatelů a uspět v krajských a senátních volbách na podzim 2020.


 

Autor: Radek Lekner  |  Zdroj: STAN