Hlavní stránka Regiony Ústecký kraj Tisíce lidí si prohlédly rozestavěnou dálnici přes České středohoří

Tisíce lidí si prohlédly rozestavěnou dálnici přes České středohoří

29. 4. 2013

Mimořádnému zájmu se po celou sobotu těšila prohlídka rozestavěné poslední části dálnice D8 mezi Lovosicemi a Řehlovicemi. Umožnili ji stavbaři po dohodě s investorem a Ústeckým krajem.
Tisíce lidí si prohlédly rozestavěnou dálnici přes České středohoří

Tisíce lidí si prohlédly rozestavěnou dálnici přes České středohoří

Příležitosti podívat se na místa, kam se pěšky po dokončení dálnice už nikdy nedostanete, využil i Petr Pažout s manželkou i dětmi, který si sem udělal výlet z Litoměřic. 

„Zajímá nás dění v našem regionu. A dálnice D8 je hodně důležitá stavba, tak jsme se přišli podívat. My se na ni díváme vždycky od vody, když jedeme vlakem nebo autem. Už bychom byli rádi, aby už to bylo," přeje si pan Pažout. 
 
„Zdá se, že zájem je obrovský, a překvapil mě. I dotazy jsou zajímavé, jak na technologii, tak i na délku výstavby," říká pracovník Metrostavu Jiří Pružina, s nímž nahlížím do prackovického tunelu. 
 
„To je tunel, který je vystavěný v bývalém lomu Prackovice, nad námi je prackovický kopec. Průhledem vidíme dálniční portál tunelů Radejčín. Prackovický je dlouhý 250 a 260 metrů, radejčínský 600 a 620 metrů,“ popisuje Jiří Pružina. 
 
U toho, kdy se dálnice konečně propojí a bude se tudy jezdit, končil snad každý dotaz při sobotní prohlídce, ať už zazněl česky nebo německy. 
 
„Těžká otázka. Pokud nenastanou nějaké potíže právního rázu, tak předpokládám, že jsme schopni zprovoznit dálnici v polovině roku 2015," opakoval mně i dalším, kteří se na dálniční dílo přišli podívat, František Zukerstein z Ředitelství silnic a dálnic. 
 
autor, foto: Miroslav Zimmer