Hlavní stránka Regiony Ústecký kraj Stavební sezóna v České Kamenici pokračuje

Stavební sezóna v České Kamenici pokračuje

9. 11. 2023

Starosta České Kamenice, Jan Papajovský (STAN), spolu se svými kolegy nepolevuje se stavebními pracemi ve městě. Budují se chodníky, dlažby, nová kotelna, veřejné osvětlení nebo třeba splašková kanalizace.

Stavební práce v České Kamenici.

Stavební práce v České Kamenici.

„Na Děčínské ulici pokračuje stavba chodníku, snad pod každým rozdělaným úsekem se najde nový problém (starý vodovod nebo kanalizace), ale práce pokračují. V návaznosti na koordinaci se SČVaK se zdá, že přibližně 70 % trasy chodníku bude dočista hotovo letos, zbytek potom na jaře příští rok,“ říká Jan Papajanovský.

V Nerudově ulici se začalo dláždit, proběhla výsadba stromů a práce na nově vzniklém náměstíčku se blíží ke konci. Pokračování bude až nahoru ke Starému klubu. Na náměstíčko by se také do konce roku měla přesunout další stavební firma, která v domě č. p. 241 obnoví orloj.

Na Skalce je dokončena stavba splaškové kanalizace, probíhá pokládka kabelů veřejného osvětlení a výkopové práce na nové dešťové kanalizaci.

„U pivovaru pokračují práce v režii ŘSD velmi pomalu, na vině je již zmíněná potíž s kabely ve vlastnictví ČEZ Distribuce. Podle posledních informací budou práce na zimu přerušeny a do čista (tzn. s pokládkou asfaltu) dokončeny až na jaře. Semafory by ovšem na zimu měly být odstraněny. Oprava chodníku směrem k odbočce na Janskou v režii města naopak probíhá bez větších problémů. Na náměstí 28. října se rozjela rekonstrukce zbytku prostoru městské tržnice, hotovo by mělo být do konce listopadu. Prostor, věřím, s novou dlažbou hodně prokoukne,“ uzavírá Jan Papajanovský.

Autor: Jan Papajanovský, starosta České Kamenice