Hlavní stránka Regiony Ústecký kraj Starostové na sněmu představili své lídry

Starostové na sněmu představili své lídry

9. 4. 2024

Dne 6. dubna v Oloumouci proběhl XIII. Republikový sněm hnutí Starostů a nezávislých. Byli představeni lídři kdo krajských voleb, které se uskuteční na podzim. Jednotliví kandidáti zároveň odprezentovali priority, se kterými do těchto voleb půjdou. 

Vít Rakušan na XIII. Republikovém sněmu v Olomouci

Vít Rakušan na XIII. Republikovém sněmu v Olomouci

Lídry krajských voleb jsou: Rudolf Cogan v Královéhradeckém kraji, v Plzeňském kraji Pavel Čížek, ve Zlínském Tomáš Chmela, na Vysočině Adam Joura, v Karlovarském Petr Kulhánek, v Jihomoravském Františk Lukl, v Jihočeském Jaroslava Martanová, v Pardubickém Michaela Matoušková, v Ústeckém Jan Papajanovský, ve Středočeském Petra Pecková, v Libereckém Martin Půta, v Olomouckém Josef Suchánek a v Moravskoslezském kraji Ivo Vondrák. 

„V nadcházejících volbách máme co obhajovat. Voličům nabízíme silné a osobnosti s bohatými zkušenostmi. Starostové budou prezentovat práci, kterou mají za poslední roky za sebou. Budeme bojovat za to, aby se k moci nedostali lidé, kteří budou slibovat jednoduchá řešení, tedy aby neposílili populisté nebo extremistické síly. Uděláme maximum pro to, aby se nám to podařilo,” shrnul cíle Starostů do krajských voleb předseda Vít Rakušan. 

„Pevně věřím, že se nám v krajských volbách po celé republice podaří výrazně posílit a obhájit posty našich hejtmanů a hejtmanky, kteří ve svých krajích odvedli obrovský kus práce a že lidé ty změny vnímají. Svou prací zmodernizovali kraje a rozjeli mnoho projektů, které by rádi dokončili. Myslím, že lidé vidí, že kraj pod vedením Starostů konečně pracuje pro ně,” dodal 1. místopředseda hnutí Lukáš Vlček.

Všem kandidátům přejeme hodně štěstí...

Autor: Lenka Linhartová