Hlavní stránka Regiony Ústecký kraj Starosta Klášterce přivítal žáky základní školy. Probírali i rekonstrukci skate parku

Starosta Klášterce přivítal žáky základní školy. Probírali i rekonstrukci skate parku

30. 5. 2022

Starosta Klášterce nad Ohří Štefan Drozd na tamější radnici přivítal žáky 4.C z klášterecké ZŠ Krátká. Dětem bylo ukázáno, jaké odbory se na radnici nacházejí a jaké záležitosti tam mohou občané města vyřídit. Některé si mohly i vyzkoušet, jaké to je sedět v křesle starosty. Návštěva to byla skvělá a už nyní se pan Drozd těší na další.

Štefan Drozd s žáky ZŠ Krátká

Štefan Drozd s žáky ZŠ Krátká

Klášterecké děti nejprve tamější místostarosta David Kodytek seznámil s tím, jaké odbory se na radnici nacházejí a jaké záležitosti tam mohou občané města vyřídit. V pracovně u starosty Štefana Drozda pak děti přednesly své tipy a nápady, co by se v městě mohlo vybudovat.

Výstavbu parkourového hřiště s molitanovou jámou dětem vedení města sice neslíbilo, ale mohou se těšit na rekonstrukci skate park pod ulicí Královéhradecká a již brzy bude dokončeno také hřiště v podobě pirátské lodi v blízkosti loděnice.

Někteří si mohli vyzkoušet, jaké to je sedět v křesle starosty. Děti se podívaly také na pracoviště městské policie a návštěvu radnice zakončily v galerii Kryt, kde je v těchto dnech možné zhlédnout výstavu Lidice 80.

Povídání o událostech, jež předcházely vyhlazení Lidic, bylo natolik zajímavé, že se málem nestačily vrátit včas zpět do školy.

Autor: Lenka Linhartová  |  Zdroj: Štefan Drozd