Hlavní stránka Regiony Ústecký kraj Stánky na Miladě budou

Stánky na Miladě budou

13. 5. 2022

Sezóna se blíží a návštěvníci jezera Milada nemusí mít strach, že přijdou o stánky s občerstvením.

Jezero Milada

Jezero Milada

Odštěpný závod PKÚ státního podniku DIAMO vybudoval v minulých letech páteřní rozvody inženýrských sítí, kterými přivedl vodovod, kanalizaci a elektřinu k jezeru Milada. Jedná se o místa, která jsou návštěvníky nejvíce využívána, a to oblast nad hlavní pláží, nad trmickou pláží a k přístavišti. Koncové přípojky těchto sítí budou realizovány po skončení letošní sezóny.

V roce 2021 bylo uzavřeno 12 celosezónních nájemních smluv na poskytování služeb

(občerstvení či půjčovny sportovních potřeb, šlapadel, paddleboardů) od 1.5. – 30.9.2021. Počátkem letošního roku byla opět odštěpným závodem PKÚ státního podniku DIAMO vyhlášena Výzva k podání nabídek na poskytování služeb v zájmovém území jezera Milada v sezóně 2022. Nabízeno bylo 8 pozic pro občerstvení a 3 pozice pro půjčovny sportovního vybavení. Na tuto výzvu reagovala Krajská hygienická stanice (KHS) a vyjádřila se, že požaduje, aby poskytovatelé služeb v oblasti občerstvení a stravování splňovali příslušné hygienické předpisy. Aby měli k dispozici tekoucí teplou vodu a uzamykatelné toalety s předsíňkou. Tento požadavek KHS byl řešen s jednotlivými poskytovateli v rámci vyhodnocení předkládaných nabídek.

„Dle aktuálních ověřených informací je zajištěno poskytování služeb na jezeře Milada v rozsahu: 1x občerstvení na pláži u Roudníků, 1x občerstvení na pláži u Trmic, 3x občerstvení na hlavní pláži, 1x občerstvení u parkoviště 5. květen a 2x půjčovna sportovního vybavení na hlavní pláži.“ Dodala starostka Trmic Jana Oubrechtová.

 

Autor: Lenka Linhartová  |  Zdroj: Jana Oubrechtová, starostka Trmic