Hlavní stránka Regiony Ústecký kraj STAN v Ústeckém kraji opět posílil, říká předseda Milan Šťovíček

STAN v Ústeckém kraji opět posílil, říká předseda Milan Šťovíček

13. 10. 2021

Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky opět potvrdily rostoucí sílu hnutí STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ v našem kraji. Poděkování za to patří všem, kteří se na volební kampani podíleli jako kandidáti nebo dobrovolníci či podporovatelé. Společně se tak podařilo získat důvěru takřka 14 % zúčastněných voličů a koaliční kandidátka Pirátů a Starostů obsadila v konečném součtu třetí místo v kraji. Spolu s předsedou Pirátů Ivanem Bartošem tak zasedne v poslanecké sněmovně také poslanec STANu Petr Liška z Malých Žernosek.

Hnutí STAN v Ústeckém kraji.

Hnutí STAN v Ústeckém kraji.

Po velkém a nepřehlédnutelném výsledku ve volbách do Zastupitelstva Ústeckého kraje v loňském roce tak i tyto volby potvrdily rostoucí podporu našeho hnutí v kraji, který byl dlouhou řadu let doménou komunistů, které v posledních letech vystřídalo hnutí Andreje Babiše.

Náš kraj není jednoduchý a stále se potýká s neblahým dědictvím komunistického režimu v podobě komplikované sociální struktury, nízké vzdělanosti, zhoršeného zdraví i životního prostředí. Nicméně je zřejmé, že stále více lidí zde nachází svůj domov a vidí svou budoucnost v trvale udržitelném rozvoji zdejší krajiny, obcí a měst.

A právě těmto lidem může STAN nabídnout dnes i v letech příštích perspektivu aktivního životního stylu a správu veřejných záležitostí opřenou o zkušenosti našich starostů, místostarostů i zastupitelů.

Autor: Milan Šťovíček, předseda hnutí STAN v Ústeckém kraji