Hlavní stránka Regiony Ústecký kraj STAN má pro komunální volby v Ústí nad Labem partnera. Společnou kandidátku sestaví s hnutím Vaše Ústí

STAN má pro komunální volby v Ústí nad Labem partnera. Společnou kandidátku sestaví s hnutím Vaše Ústí

7. 12. 2021

Hnutí STAN a Vaše Ústí bude v rámci v krajského města Ústí nad Labem sestavovat společnou kandidátku v komunálních volbách v roce 2022. Obě uskupení zároveň navrhnou svého společného kandidáta do Senátu Parlamentu České republiky, a to v případě volebního obvodu Ústí nad Labem. Spolupráce byla stvrzena podpisem společného memoranda i za účasti předsedů obou politických uskupení.

Podpis společného memoranda zástupci obou politických uskupení.

Podpis společného memoranda zástupci obou politických uskupení.

Memorandum o vzájemné spolupráci je přirozeným pokračováním úspěšné spolupráce v loňských krajských volbách, kde v rámci kraje skončilo naše spojení třetí v pořadí.

V případě Ústí nad Labem jsme společně dosáhli dokonce na druhou příčku. Získali jsme třináct procent z celkového počtu platně odevzdaných hlasů. Díky tomuto úspěchu máme na úrovni Ústeckého kraje společný a silný zastupitelský klub, který je díky vzájemné spolupráci silnou a nepřehlédnutelnou opoziční silou.

„Hnutí STAN má ambici příští rok výrazně promluvit do komunálních voleb ve velkých městech našeho kraje a je jasné, že krajská metropole musí být prioritou. Jsem za tuto naší spolupráci s hnutím Vaše Ústí osobně velmi rád. Přenesení skvělého tandemu z Ústeckého kraje do krajského města mi dává velký smysl, pro jehož úspěch uděláme maximum,“ říká předseda krajských zastupitelů a místopředseda hnutí STAN v Ústeckém kraji Filip Ušák.

Autor: Andrea Málková, předsedkyně oblastního sdružení hnutí STAN na Ústecku