Hlavní stránka Regiony Ústecký kraj Spoléháme hlavně na české turisty, hlásí zatím hotely na severu Čech

Spoléháme hlavně na české turisty, hlásí zatím hotely na severu Čech

6. 7. 2020

Ubytovacím zařízením v Ústeckém kraji chybějí hosté z ciziny, hlavně ti z Německa. Zahraniční turisté mají zatím zřejmě obavy z vycestování a někteří ještě vyčkávají.

Spoléháme hlavně na české turisty, hlásí zatím hotely na severu Čech

Spoléháme hlavně na české turisty, hlásí zatím hotely na severu Čech

Provozovatelé hotelů proto spoléhají na tržby české klientely. Někteří mají ale naopak plně obsazeno kvůli dříve zrušeným rezervacím z doby koronavirové karantény. „Máme plno, protože se některé objednávky zrušily v březnu a v dubnu,“ řekla Michaela Hlaváčková, majitelka penzionu Přívoz v Hřensku na Děčínsku.

Hlaváčková dodala, že minulé sezony tvořili polovinu hostů Němci a ze čtyřiceti procent Češi, zbytek další cizinci. Letos majitelka očekává převážně Čechy. Rezervaci si podle ní letos udělala zhruba půlka zákazníků přes internetovou stránku Booking.com.

Situace v hotelu a pivovaru Monopol v centru Teplic se podle manažera restaurace Petra Šafárika vrací postupně k normálu. Hosté sundali roušky a chodí jich více. „Ale chybí nám zahraniční turisté,“ řekl manažer. Doplnil, že hotel nabízí 15 pokojů, kde se může ubytovat 25 lidí.

S úbytkem klientely z ciziny oproti loňsku klesl počet návštěvníků i v hotelu na zámečku Větruše v Ústí nad Labem. „Je oproti předešlému červenci o dvacet devět procent nižší a v srpnu zatím o patnáct procent,“ informoval manažer hotelu Jan Dušek. „Máme skupiny zájezdů z Německa, ty stále čekají na úplné uvolnění na německé straně,“ připomněl Dušek. Hotel tudíž spoléhá na plánované svatby a turisty z České republiky.

Hotely od preventivních opatření proti koronaviru neupustily. Zajišťují zvýšený úklid a po objektech mají rozmístěny stojany s dezinfekcí.

Zdroj: ČTK