Hlavní stránka Regiony Ústecký kraj Solární panely na kulturní dům i budovu pro seniory. Klášterec chce za energie letos ušetřit

Solární panely na kulturní dům i budovu pro seniory. Klášterec chce za energie letos ušetřit

9. 2. 2023

Až polovinu nákladů na elektřinu mají letos městu Klášterec nad Ohří ušetřit nové fotovoltaické panely. Ty totiž město pod vedením starosty za hnutí STAN Štefana Drozda na své mnohé střechy bude umisťovat. Důvodem je mimo jiné i energetická krize, která ceny elektřiny i dalších komodit v uplynulých měsících citelně zdražila. Město ale má i zájem na tom, aby přispělo k boji s globálním oteplováním.

Fotovoltaika - ilustrační obrázek.

Fotovoltaika - ilustrační obrázek.

Fotovoltaické panely město nainstaluje na střechu domova pro seniory i kulturního domu, a to ještě v letošním roce. Třeba kláštereckým sociálním službám totiž náklady v uplynulém roce v tomto ohledu stouply skoro o 100 procent. To je však pro tamější rozpočty jen těžko přijatelné i zvládnutelné. Podobně to je ale i v případě budovy kláštereckého kulturního centra.

„My, když jsme říkali, kde začít, kde to bude nejjednodušší a kde 100procentně spotřebujeme tu elektrickou energii, tak jsme vlastně vyhodnotili jak městský ústav sociálních služeb, tak naše kulturní centrum. V době jeho stavby byla ještě jiná doba, ale ta fotovoltaika se tam dá ještě doplnit a rozšířit,“ říká starosta města Štefan Drozd z hnutí STAN.

Autor: Štefan Drozd, starosta města Klášterec nad Ohří