Hlavní stránka Regiony Ústecký kraj Šluknovský výběžek s Martinem Dvořákem

Šluknovský výběžek s Martinem Dvořákem

15. 3. 2024

Ve čtvrtek 14.3. vyrazil ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák do Šluknovského výběžku.

Marin Dvořák s Robertem Holcem a majitelem Schindlerových pletáren

Marin Dvořák s Robertem Holcem a majitelem Schindlerových pletáren

Návštěva začala na radnici v Krásné Lípě, kde nás uvítal starosta Jan Kolář s panem senátorem Zbyňkem Linhartem. Proběhla zde krátká debata na téma přeshraniční zdravotní spolupráce a jiných věcí, které sužují život obyvatelům v příhraniční oblasti.

Po té se delegace přesunula do Schindlerových pletáren, které jsou druhou nejdéle fungující továrnou u nás. Firma vyrábí kromě punčoch i svetry, které nosí zaměstnanci švýcarské pošty. Majitel továrny úzce spolupracuje se studenty Univerzity Tomáše Bati, kteří jim pomáhají s designem obalu. I když kvalita jejich výrobků je vyšší než konkurenčních produktů,  válcuje je marketing konkurence. Schindlerova pletárna funguje hlavně díky enthusiasmu majitele Martina Veselíka.

Diskusí v klubu seniorů Sluníčko pokračoval výjezd pana ministra. "Jak mají důchodci získat relevatní informace, když nemají přístup k sociálním sítím a někteří ani k televizi?" zeptal se jeden z účastníků debaty. "I když mám pocit, že dělám v komunikační oblasti své maximum, podobné debaty mi vždy otevřou oči", zmínil Martin Dvořák. Je důležité, že senioři mají zájem o aktuální dění a debatovat s nimi má jistě smysl.

 

Výjezd byl zakončen debatou se studenty Střední lesnické školy a Střední odborné školy ve Šluknově. Studenti byli skvěle připraveni, zajímala je témata eura, právo veta, politické vztahy se Slovenskem, mise Martina Dvořáka v Kosovu, ale i Izraelsko-palestinský konflikt.
 
Ministru Martinovi Dvořákovi děkujeme za návštěvu a budeme se těšit na další setkání v jiných koutech našeho regionu.

Autor: Lenka Linhartová

Fotoalbum