Hlavní stránka Regiony Ústecký kraj SLAVNOSTNÍ ODHALENÍ BUSTY MONS. KARLA OTČENÁŠKA

SLAVNOSTNÍ ODHALENÍ BUSTY MONS. KARLA OTČENÁŠKA

5. 9. 2022

Trmice u Ústí nad Labem se na dvě desítky let staly domovem arcibiskupa Karla Otčenáška, když mu státní režim neumožnil působit v jeho domácí hradecké diecézi, natož, aby se v ní mohl ujmout biskupského úřadu. Bylo to prakticky vyhnanství, ale otec Karel přijal svůj úděl se sobě vlastní a zapsal se do dějin trmické farnosti.

Busta Karla Otčenáška

Busta Karla Otčenáška

Ku příležitosti stého výročí narození arcibiskupa Karla Otčenáška se v Trmickém kostele Narození Panny Marie na Václavském náměstí v neděli 28. srpna konalo odhalování bronzové busty otce arcibiskupa Karla Otčenáška. V jedenáct hodin začala mše svatá, kterou koncelebrovali litoměřický biskup Jan Baxant a pomocný královohradecký biskup Josef Kajnek.

Bronzová busta pochází z dílny sochaře Libora Piskláka a je umístěná vedle vchodových dveří do kostela. "Trvale bude připomínat působení otce Karla v Trmicích. Náklady na zhotovení jsou cca 350 000,- Kč. Svým příspěvkem na zhotovení busty ve výši 100 000,- Kč se do projektu zapojilo také město Trmice, které panu arcibiskupovi udělilo v roce 1995 i čestné občanství.", doplnila starostka Trmic Jana Oubrechtová.

Autor: Lenka Linhartová  |  Zdroj: Jana Oubrechtová

Slavnostní odhalení busty