Hlavní stránka Regiony Ústecký kraj Skrz Malé Žernoseky povede nová cyklostezka, oznámil starosta Petr Liška

Skrz Malé Žernoseky povede nová cyklostezka, oznámil starosta Petr Liška

4. 11. 2021

Obec Malé Žernoseky, kde je starostou za hnutí STAN čerstvě zvolený poslanec Petr Liška, čeká v nejbližší době vybudování nové cyklostezky. Půjde o stezku s chodníkem pro pěší, která povede napříč přes celé zastavěné území obce podél páteřní silnice.

Ilustrační obrázek.

Ilustrační obrázek.

„Jedná se o letitý projekt, který čekal na zdroje. Nyní se nám podařilo získat dotaci z Integrovaného regionální operačního programu,“ řekl starosta Petr Liška s tím, že dokončení stezky je plánováno na příští rok.

Nová trasa pro cyklisty bude vést až k hranici se sousední obcí Lhotka nad Labem. „Mám informace, že ve Lhotce připravují projekt, který na naši stezku naváže a bude pokračovat přes Lhotku až k Lovosicím,“ okomentoval projekt starosta obce Malé Žernoseky.

Už v současné době prochází částí obce Malé Žernoseky cyklomagistrála Most – Doksy, a to ze směru od Opárenského údolí. Ta díky přívozu, který obec Malé Žernoseky po část roku provozuje, navazuje na Labskou stezku, jež vede po pravém břehu řeky Labe. Další cyklostezku mohou lidé využít na pravém břehu Labe mezi Malými Žernosekami a Lovosicemi.

Autor: Petr Liška, starosta obce Malé Žernoseky