Hlavní stránka Regiony Ústecký kraj Prezident republiky přijal vítěze soutěže „Vesnice roku 2023“

Prezident republiky přijal vítěze soutěže „Vesnice roku 2023“

21. 2. 2024

Prezident republiky Petr Pavel přijal v úterý dne 20. února 2024 v 15.30 hodin na Pražském hradě starosty vítězných obcí soutěže „Vesnice roku 2023“. 
 

Robert Holec s prezidentem Petrem Pavlem

Robert Holec s prezidentem Petrem Pavlem

Mezi vítěznými starosty byl i Robert Holec, starosta Dolní Poustevny. Den starostové započali návštěvou v prostorách Poslanecké sněmovny ČR, kde je provedl místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Skopeček. Starostové měli možnost s Janem Skopečkem a předsedkyní Spolku pro obnovu venkova Veronikou Vrecionovou debatovat při pracovním obědě o zkušenostech ze soutěže Vesnice roku, předávat si vzájemně příklady dobré praxe, ale i otevřít problémy v jednotlivých obcích, se kterými se denně musí potýkat. 

Poté následovala návštěva Pražského hradu, kde je přivítal prezident Petr Pavel.

"Jakákoli událost směřující k podpoře nejen společenského života, ale také k pozvednutí úrovně a kvality života na venkově přispívá k tomu, jak se máme všichni," řekl Pavel. Připomněl, že za dobu, co je ve funkci, procestoval republiku několikrát a měl na mnoha příkladech možnost si ověřit, že v některých částech země se nežije lehce.

"Právě propastné rozdíly mezi některými částmi republiky vedou k tomu, že celkově trochu zaostáváme za státy, se kterými bychom se rádi měřili, přestože jinak na to, abychom byli s nimi ve stejné skupině, máme," uvedla hlava státu. "Jsem rád, že zrovna vy přispíváte k tomu, aby se úroveň pozvedla. Budu moc rád, když budete inspirovat i ty ostatní," dodal Pavel.

Všem zúčastněným ještě jednou gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.

Autor: Lenka Linhartová

Fotoalbum