Hlavní stránka Regiony Ústecký kraj Přepracování dokumentace k přivaděči k D8 do Děčína bude trvat až 1,5 roku

Přepracování dokumentace k přivaděči k D8 do Děčína bude trvat až 1,5 roku

28. 1. 2019

Až o rok a půl se posouvá další debata o tom, kudy povede dálniční přivaděč k D8 do Děčína. Krajský úřad totiž vrátil Ředitelství silnic a dálnic dokumentaci posouzení vlivu stavby na životní prostředí.

Ilustrační foto

Ilustrační foto

Ředitelství silnic a dálnic předložilo krajskému úřadu několikrát přepracovávanou dokumentaci k posouzení vlivu stavby na životní prostředí naposledy na konci listopadu loňského roku.

Na kraj přišlo celkem 87 vyjádření a podnětů od dotčených institucí, měst a obcí. Některé z nich upozorňovaly na věci, které do dokumentace, takzvané EIA, zahrnuty nebyly. Proto se krajský úřad rozhodl dokumentaci vrátit.

Státní firma ji má přepracovat a doplnit. Na přivaděč čeká Děčín desítky let, ve hře jsou tři trasy. Ředitelství silnic a dálnic začne na doplnění dokumentů pracovat.

„Zatím jsme neměli prostor se dostatečně seznámit se stanoviskem. Přepracování dokumentace zabere dost času. Předpokládáme jeden až, maximálně, jeden a půl roku. Jedná se o požadavek na biologické hodnocení a průběžný geotechnický průzkum,“ doplnil mluvčí ŘSD Jan Rýdl.

Ředitelství silnic a dálnic musí dodat doplněné dokumenty do tří let. Pokud to nestihne, krajský úřad posuzování skončí.

 

 

Autor: Daniela Pilařová  |  Zdroj: Český rozhlas