Hlavní stránka Regiony Ústecký kraj Po letech chátrání se zámek mění. Jana Syslová v Mirošovicích úspěšně organizuje velkou přeměnu

Po letech chátrání se zámek mění. Jana Syslová v Mirošovicích úspěšně organizuje velkou přeměnu

7. 2. 2022

Zámek v Mirošovicích je léta kulturní památkou. Roky však chátral. Pod svá křídla si jej proto vzal obec Hrobčice v čele se starostkou za hnutí STAN Janou Syslovou. Ta začala shánět peníze na opravy a brzy se pustila do práce. Hotovo má být do roku 2024 a obyvatelé této oblasti na severu Čech se mohou dočekat skvěle nově využitého a zrekonstruovaného prostoru.

Oprava střechy zámku v Mirošovicích

Oprava střechy zámku v Mirošovicích

Jsem ráda, že se nám podařilo tuto rekonstrukci rozjet. Je to část naší historie, kterou si tu chceme zachovat. Kdybychom se do opravy nepustili sami, dalších několik let bychom se dívali na ruinu. Po opravě by měl zámek sloužit jako prostor pro různé aktivity,“ uvedla starostka Hrobčic Jana Syslová.

To, že se na zámku v Hrobčicích, kde je starostkou Jana Syslová za hnutí STAN, opravdu dějí velké změny, ukazují i četné fotografie, které s ostatními starostka na svém osobním facebookovém profilu pravidelně sdílí. P

Hlavní myšlenkou Jany Syslové je propojení neziskového sektoru s podnikatelským prostředím. Chce podpořit jejich vzájemnou spolupráci a inspiraci. Budova má tři podlaží, budou zde kanceláře k pronájmu, sál pro pořádání kulturně-společenských akcí s kavárnou a další služby. Hrobčice počítají s tím, že interiér bude variabilní.

Na zámku by v budoucnu mohla vzniknout i restaurace se sálem. V úvahu připadá i speciální řemeslná dílna.

Autor: Jana Syslová, starostka obce Hrobčice