Hlavní stránka Regiony Ústecký kraj Nejlepší starosta

Nejlepší starosta

1. 7. 2022

Nejlepší starosta v Ústeckém kraji mezi lety 2018-2022? Štefan Drozd za STAN z Klášterce nad Ohří

Štefan Drozd - nejlepší starosta

Štefan Drozd - nejlepší starosta

Starosta města Klášterec nad Ohří, Štefan Drozd, zvítězil v rámci soutěž Svazu měst a obcí České republiky, která se koná každé čtyři roky pod záštitou prezidenta republiky a stal se tím nejlepším starostou v celém Ústeckém kraji.

Cílem soutěže je vybrat starosty a primátory, kteří se v daném volebním období nejvíc zasloužili o rozvoj svého města či obce, zlepšili například jejich infrastrukturu, životní prostředí či informovanost občanů, a svou prací tak přispěli ke zvýšení kvality života obyvatel České republiky.

„Ocenění vnímám jako odměnu za svou práci a velkou motivaci do dalších let,“ říká starosta města Štefan Drozd a dodává: „Děkuji celému týmu naší radnice. Bez lidí, kteří mají své město rádi a pracují v jeho prospěch, bych nemohl naplnit jak vize ohledně rozvoje našeho města, tak ani získat toto ocenění.“

Starostu Klášterce nad Ohří svaz ocenil za využití potenciálu kláštereckých lázní, inovativní řešení během přestavby kulturního domu v moderní kulturní centrum v pasivním standardu či za komunikaci s veřejností.

Štefan Drozd jakožto krajský zastupitel za hnutí STAN v Ústeckém kraji není jediným z politického uskupení STAN, kdo se může touto cenou v rámci celé České republiky pochlubit. Za Kraj Vysočina k němu patří také Martin Mrkos, který je starostou města Žďáru nad Sázavou a za Liberecký kraj jde o Jaroslava Zámečníka z Liberce.

„Z titulu mám upřímnou radost, především jej ale vnímám jako ocenění práce celého libereckého magistrátu a také našich koaličních partnerů ve vedení města,“ doplnil Jaroslav Zámečník.

Autor: Lenka Linhartová