Hlavní stránka Regiony Ústecký kraj Most přes řeku Labe ve Štětí bude od příštího roku na 64 týdnů uzavřený

Most přes řeku Labe ve Štětí bude od příštího roku na 64 týdnů uzavřený

26. 11. 2018

Most přes řeku Labe ve Štětí bude do konce srpna 2020 opravený. Vyplývá to ze smlouvy, kterou dnes zástupci kraje, města a místních papíren podepsali se stavební firmou. Rekonstrukce víc než 300 metrů dlouhého mostu vyjde na bezmála 200 milionů korun.

Most přes Labe ve Štětí, foto: Jan Bachorík

Most přes Labe ve Štětí, foto: Jan Bachorík

„Budeme provádět práce na obou předpolích mostu, čeká nás rekonstrukce části vlečky, to je spoluinvestor Mondi, a čeká nás kompletní rekonstrukce mostu,“ shrnul po podpisu smlouvy Tomáš Hajiš z firmy Strabag.

Stavebníci teď budou mít několik měsíců na přípravu stavby. Vlastní práce začnou v příštím roce. Lidé ale musí počítat s tím, že most bude poté 64 týdnů uzavřený. Kvůli tomu budou muset využívat most v Roudnici nad Labem nebo v Mělníku. Pěším a cyklistům ale bude ve Štětí sloužit přívoz přes řeku Labe.

Po opravách mostu se zlepší sjezd do města. „Součástí je stavba nového sjezdu na štětské straně – bude to rampa, která by měla ústit na kruhový objezd a na komunikaci ven ze Štětí. Tohle řešení vítáme, protože kdyby měla nákladní auta sjíždět legálně tam, co dnes, tak by to bylo nepředstavitelné – ta křižovatka na to není dělaná,“ konstatuje starosta Štětí Tomáš Ryšánek z ČSSD.

Po opravách mostu ve Štětí by měla začít oprava mostu přes Labe v Roudnici.

„Je potřeba zkoordinovat práce na všech významných mostech přes Labe, protože těch v kraji zas tolik není, takže když bude hotový jeden, může se začít s opravou dalšího,“ vysvětlila Magdalena Fraňková z ústeckého krajského úřadu.

Na třetím velkém mostě, který chce kraj opravit, se ale termín rekonstrukce zřejmě posune.

„Už víme, že komplikace nastanou v Ústí nad Labem, kde bude muset být vybudovaná provizorní lávka na převod inženýrských sítí, které po mostě vedou. Tím se zahájení stavby zas o něco oddálí,“ doplnila Fraňková.

 

 

 

Autor: Jan Bachorík  |  Zdroj: Český rozhlas