Hlavní stránka Regiony Ústecký kraj Město Klášterec nad Ohří hledá novou vizuální identitu!

Město Klášterec nad Ohří hledá novou vizuální identitu!

13. 3. 2023

Město ležící na pomezí Krušných a Doupovských hor, Klášterec nad Ohří, v jehož srdci se nachází druhá nejstarší porcelánka v českých zemích, chystá změnu své vizuální komunikace. V plánu tohoto města, kde je starostou za hnutí STAN úspěšný Štefan Drozd, je tak změna městské vizuální identity.

Stávající vizuální identita města Klášterec nad Ohří.

Stávající vizuální identita města Klášterec nad Ohří.

Klášterec nad Ohří, vyhledávaný pro své památky a lázně, ale také pro blízkost přírody a svůj klid, se rozhodl zmodernizovat komunikaci nejen směrem ke svým občanům, ale i návštěvníkům. 

„Dosud jsme byli městem porcelánu a neznamená to, že tuto myšlenku a tradici opouštíme. Chceme se však posouvat dál. Investujeme do sportovišť a kulturních zařízení, stáváme se městem kultury v regionu a brzy budeme také lázeňským městem. Zasloužíme si být vidět,“ zmiňuje Štefan Drozd, starosta města.

Podoba nové vizuální identity Klášterce nad Ohří vzejde z designérské soutěže pořádané organizací Czechdesign. Soutěž bude probíhat jako uzavřená, dvoufázová a bude do ní vyzváno až 5 účastníků na základě projeveného zájmu a odborného posouzení předložených portfolií a referencí. Všichni účastníci obdrží skicovné, autor vítězného návrhu získá následnou zakázku na zpracování grafického manuálu a implementaci. O vítězi rozhodne porota složená z externích odborníků z řad grafických designérů a zástupců města.

Zájemci o účast v soutěži mohou svá portfolia a kontaktní údaje (telefon, e-mail) posílat do 31. března 2023 manažerce soutěže Anetě Hubačové na e-mail: aneta.hubacova@czechdesign.cz. Účastníci obdrží výsledky o výběru účastníků v dubnu 2023.

Autor: Kateřina Nováková