Hlavní stránka Regiony Ústecký kraj Malé Žernoseky se účinně brání růstu cen energií

Malé Žernoseky se účinně brání růstu cen energií

7. 9. 2012

Obec Malé Žernoseky nalezla účinné opatření proti růstu svých nákladů a sjednala odběry energií (elektřiny a plynu) u nových dodavatelů a to jak pro sebe, tak i své příspěvkové organizace a nájemce v objektech obce, včetně nájemníků obecních bytů.

Provedením soutěžní poptávky u několika dodavatelů energií, prostřednictvím odborného zprostředkovatele, využila liberalizace trhu s energiemi a sjednala dodávky energií za ceny, které jsou o cca 35 % nižší u plynu a o cca 20 % nížší u elektřiny (6 % u veřejného osvětlení). Tímto krokem obec snížila své náklady v této oblasti na ceny před rokem 2010 a to řádově o 90 tis. Kč ročně.

„Ani jsem nepředpokládal, že snížení cen může být tak významné s minimálními smluvními riziky a věřím, že toto opatření bude velmi pozitivně vnímáno i našimi nájemníky, kteří jej pocítí při vyúčtování služeb v příštím roce“ řekl starosta obce Malé Žernoseky Petr Liška.
 
Obec takto ověřuje možnosti úspor životních nákladů i pro další své občany, kterým může podobné kroky doporučit i poradit, jak je řešit.
 
 
 

Autor: Ing. Petr Liška, starosta Obce Malé Žernoseky, tel. 724155360