Hlavní stránka Regiony Ústecký kraj Lidé na Děčínsku se bouří proti kamionové dopravě

Lidé na Děčínsku se bouří proti kamionové dopravě

16. 4. 2013

Lidé v České Kamenici na Děčínsku se bojí, že přes jejich město bude jezdit víc kamionů. K tomu by podle nich došlo, pokud by nákladní auta nesměla na silnici přes Benešov nad Ploučnicí. Právě o takovém řešení teď uvažuje Ústecký kraj.
Lidé na Děčínsku se bouří proti kamionové dopravě

Lidé na Děčínsku se bouří proti kamionové dopravě

V Benešově nad Ploučnicí už před časem vznikla petice proti kamionům. Lidem se nelíbí, že jich po malé silnici jezdí stovky denně. Snaží se dosáhnout toho, aby Ústecký kraj, který je majitelem silnice, nákladní dopravu omezil. Jenže kamiony by se pak jen přesunuly jinam, bojí se v České Kamenici. 

„Nám se stane to, že kamiony pojedou přes nás, to znamená po I/13,“ vysvětluje obavy místních starostka České Kamenice Hana Štejnarová z SNK-ED. Podle ní by se tak zvýšil počet kamionů, které přes město projedou, na víc než dva tisíce za den. 
 
„Průjezd Českou kamenicí této dopravy je 1311 vozů denně a průjezd Benešovem je 750 vozů denně,“ doplňuje. 
 
Podle benešovského zastupitele z hnutí Pro Kraj Filipa Ušáka, se ale v České kamenici bát nemusí. Většina nákladních aut jede stejně do Německa, tvrdí. 
 
„Což je především dálnice D8 a další komunikace v tomto směru, protože kamiony, které trápí Benešov jsou skutečně tranzitní v rámci republiky. Přijedou na jihovýchodě, odjedou na hraničním přechodu,“ říká. 
 
Podle krajského radního pro dopravu Jaroslava Komínka z KSČM se bude o kamionové dopravě na Děčínsku ještě jednat. A to se všemi obcemi, které leží na trase obou silnic. Pokud nebudou všechny souhlasit, omezení v Benešově nebude. 
 
„Uskutečníme širokou besedu se všemi starosty, ze silnice I/13 a II/262, odprezentujeme naše domněnky a uvidíme. Samozřejmě pokud nedojde k dohodě, nedá se nic dělat, neuskuteční se to,“ dodává. 
 
foto: Ondřej Jánoška